اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان
اخبار داخلی


1397/1/22 چهارشنبه با هدف گسترش تعامل و همکاری صورت گرفت؛ بازدید سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان از مجموعه اصفهان سیتی سنتر سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مجموعه اصفهان سیتی سنتر با مسعود صرامی؛ کارآفرین برتر کشور، مدیرعامل شرکت پرستیژلند و مدیر مجموعه اصفهان سیتی سنتر به بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث فرهنگی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی در این نشست ضمن تقدیر از نگاه مجموعه اصفهان سیتی سنتر به مباحث فرهنگی در کنار فعالیت‌های اقتصادی گفت: تا کنون اقدامات ارزشمندی در حوزه ترویج فرهنگ بویژه کتاب و کتابخوانی در این مجموعه صورت گرفته که ما نیز آمادگی کامل در خصوص همراهی و همکاری در این حوزه را داریم.

وی با اشاره به رویکردهای نوین کتابخانه‌های عمومی در خصوص برگزاری نشست‌های معرفی، نقد و بررسی کتاب، کانون‌های ادبی و برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان اظهار داشت: مجموعه اصفهان سیتی سنتر در کنار جذابیت‌های فراوان، ظرفیت‌های فراوانی در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی در اختیار دارد.

مسعود صرامی نیز در این دیدار فاصله گرفتن مردم از کتاب و کتابخوانی را واقعیت جامعه عنوان و اظهار نمود: برای داشتن جامعه‌ای کتابخوانی در سالهای آینده باید بر روی کودکان از ابتدای تولد تا مقطع ابتدایی سرمایه‌گذاری کرد.

وی با اشاره به شروع اقدامات فرهنگی از 9 سال پیش در مجموعه اصفهان سیتی سنتر گفت: راه اندازی نگارخانه، برگزاری نشست‌های هفتگی کتابخوانی، توزیع رایگان کتاب و انتشار فصلنامه سراسری از جمله این اقدامات بوده و همچنان دغدغه ترویج مطالعه و ایجاد فضاهای فرهنگی را داریم.

کارآفرین برتر کشور افزود: مشکلات بوجود آمده ناشی از کم‌آبی و غیره بدلیل عدم آگاهی ایجاد شده، فرهنگ را باید با اقداماتی به مردم تزریق کرد تا به داد خود و کشور برسند و فرهنگی غنی فراموش شده به جایگاه خود بازگردد.

مدیرعامل شرکت پرستیژلند با اشاره به راه‌اندازی مجموعه تجاری، تفریحی و گردشگری فدک (واقع در شمال اصفهان) در آینده‌ای نزدیک گفت: بخش فرهنگی نیز در این مجموعه پیش بینی شده است که در صورت ارائه طرح از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آمادگی راه‌اندازی کتابخانه را داریم.

گفتنی است پیش از این دیدار، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان از بخش‌های مختلف مجموعه اصفهان سیتی سنتر شامل نگارخانه، دانشگاه علمی- کاربردی، مجموعه سالن سینماها و سالن‌های همایش و موزه پرستیژ لند دیدن کرد.

 
بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما