اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان
اخبار داخلی
1397/1/21 سه‌شنبه سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی شهر خبر داد؛ اجرای طرح ابتکاری «شهر می‌خواند» با هدف جذب عضو و ترویج خواندن در خمینی شهر سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی شهر از شروع طرح ابتکاری «شهر می‌خواند» با هدف جذب عضو و ترویج خواندن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی شهر با اشاره به فعالیت 15 کتابخانه نهادی و 17 کتابخانه مشارکتی در سطح شهرستان اظهار داشت: 21 هزار و 500 نفر از مردم شهرستان در کتابخانه‌های عمومی عضویت دارند.

سیروس امیدی فر با اشاره به اجرای طرح «شهر می‌خواند» در شهریور ماه سال جاری افزود: دبیرخانه دائمی این طرح که با حمایت انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان برگزار می‌شود، اردیبهشت ماه تشکیل می‌شود و هفته اول شهریور ماه بیش از 95 برنامه فرهنگی شامل تئاتر خیابانی، استند آپ کمدی، مسابقات کتابخوانی، قصه گویی و شعر خوانی در سطح شهرستان اجرا می‌شود و با حمایت فرماندار تمام شهر به نوعی درگیر بحث ترویج خواندن خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه جذب عضو و ترویج خواندن اصلی ترین هدف در کتابخانه‌های عمومی است گفت: به عنوان مثال آموزش فرهنگ مصرف آب از طریق کتابخانه‌های عمومی می‌تواند انجام شود.

امیدی فر ادامه داد: در حال حاضر 330 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی موجود است که علاوه بر ارسال کتاب از سوی نهاد با بیش از 60 ناشر طی 2 سال و نیم پیش ارتباط برقرار نموده‌ایم که موفق به جذب 18 هزار جلد کتاب نیز شده‌ایم.

وی با بیان آمار امانت سالانه 400 هزار جلد کتاب در سال 96 گفت: امسال با حمایت فرماندار و خیرین کتابخانه‌های تیرانچی، اصغرآباد و کوشک را راه‌اندازی می‌کنیم.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما