اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان
اخبار داخلی


1397/1/19 يكشنبه با حضور کارشناسان حوزه فرهنگی؛ نشست هم اندیشی با موضوع راهکارهای ترویج خواندن برگزار شد نشست هم اندیشی با موضوع راهکارهای ترویج خواندن با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان و کارشناسان ستادی و فعالان حوزه فرهنگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، نشست هم اندیشی با موضوع راهکارهای ترویج خواندن با حضور امیر هلاکویی؛ سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، مدیران و کارشناسان مرکز احیا اندیشه و سیره علوی و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

امیر هلاکویی با اشاره به اینکه ترویج خواندن یکی از مهمترین رسالت‌های کتابخانه‌های عمومی است اظهار داشت: در همین راستا آماده همکاری موثر با موسسات فرهنگی پویا و خلاق در حوزه کتاب و کتابخوانی هستیم.

وی افزود: استان اصفهان با در اختیار داشتن 180 کتابخانه نهادی و 110 باب کتابخانه مشارکتی ظرفیت خوبی جهت ترویج خواندن در اختیار دارد که می‌توان با برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان با محوریت خانواده، مشارکت در برگزاری رونمایی و نقد کتاب و تشکیل اتاق فکر و همفکری با  موضوعی آسیب شناسی مطالعه در این راه گام برداشت.

نظام زاده؛ مدیر بخش مهرستان مرکز احیا اندیشه و سیره علوی نیز با اشاره به فعالیت‌های این مرکز در حوزه کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: مرکز در موضوعات شناسایی‌شده و موردنیاز مخاطبان خود در «اطلس جامع سواد خانواده»؛ کتبی جذاب، علمی، مهارت‌افزا و مسئله محور با ارائۀ راهکارهای مناسب، تألیف و چاپ نموده که از ویژگی‌های شکلی و محتوایی ویژه‌ای برخوردار باشد و از بهترین و زبده‌ترین اساتید مطرح در هرکدام از این موضوعات بهره‌مند باشد.

وی با بیان اینکه باید با بهره‌گیری از راه‌های مؤثر و ترویج هدفمند، کتاب‌ها به دست مخاطبان خود در حجمی وسیع و به شکلی آسان، برسد گفت: ایجاد انگیزه‌های مؤثر در مخاطبان، به‌منظور بهره‌مندی از کتاب‌ها و تحقق افزایش سرانه مطالعه از اهداف این نشست است.

در این نشست کارشناسان نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص راهکارهای ترویج خواندن ارائه دادند.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما