با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان صورت گرفت؛ مراسم تقدیر از گویندگان کتابخانه نابینایان ولی عصر همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مراسم تقدیر از گویندگان برتر و عوامل تولید کتاب گویا به همت کتابداران کتابخانه عمومی ولیعصر و با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، در این مراسم از گویندگان برتر ، عوامل تولید کتاب گویا و اعضای فعال و همچنین اولین عضو  این کتابخانه تقدیر شد.

امیر هلاکویی در این مراسم بخش نابینایان کتابخانه ولی عصر را یکی از فعال ترین کتابخانه ها در سطح کشور عنوان نمود و افزود: به همت کتابداران و اعضای فعال این کتابخانه تا کنون کتابهای زیادی گویا شده و به اقصی نقاط کشور ارسال شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

تقدیر از زحمات گویندگان و دست اندرکاران تولید کتب گویا، آشنایی بیشتر اعضاء با پروسه تولید کتابهای گویا، معرفی برنامه ها و سیاستهای پیش روی این مرکز و معرفی آخرین فعالیتها و ابداعات وسایل مطالعه ویژه نابینایان از دیگر بخش های این مراسم بود.

در این مراسم همچنین از کودکان نابینا و کم بینای مدرسه شهید عابدی تقدیر بعمل آمد.

بخش نابینایان کتابخانه ولی عصر (عج) به نابینایان و کم بینایان فارسی زبان سراسر کشور، کشورهای همسایه فارسی زبان و نابینایان مقیم اروپا و آمریکا خدمات تخصصی کتابخانه ای ارائه می دهد و با بیش از 40 مرکز معتبر تولید کتاب گویا تعامل کاری دارد.

از فعالیت های دیگر این مرکز که از ابتدای سال 95 بعنوان مرکز تجمیع کتب گویای کشور معرفی شده است می توان به راه اندازی نخستین مجله تخصصی کتابخانه های گویا، مناسب سازی بازیهای فکری همراه با آموزش، آموزش نرم افزارهای کاربردی و ... اشاره نمود.