اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان
با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان؛ 50 عنوان کتاب نویسندگان شهرضایی رونمایی شد همزمان با هفته فرهنگی شهرضا و با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی ، و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از 50 عنوان کتاب نویسندگان شهرضا رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، در آیین رونمایی از 50 عنوان کتاب نویسندگان شهرضا که سه شنبه 23 آدرماه در  تالار سرو برپا شده بود سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان اظهار داشت: با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در فرهنگ و تمدن بشری، اظهار کرد: همیشه نام کتاب و کتاب‌خوانی به عنوان یک جزو جدایی‌ ناپذیر از فرهنگ و تمدن جامعه بشری به‌ حساب آمده است و همه نسبت به جایگاه ویژه کتاب‌خوانی در فرهنگ‌ها آگاهی داریم.

امیر هلاکویی با اشاره به عدم اقبال عمومی مردم به کتاب‌خوانی در سطح کشور، افزودد: این عدم گرایش مردم به کتاب‌خوانی باید به صورت دقیق و علمی بررسی شود، البته در این زمینه می‌توان به فرهنگ شفاهی مردم، گسترش رغبت به سمت رسانه‌های دیداری و شنیداری، سستی و تنبلی برخی افراد در مطالعه و البته مسائل اقتصادی و معیشتی اشاره کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های استان اصفهان جایگاه استان اصفهان در زمینه برخورداری از شاخصه‌های عمومی سنجش کتاب و کتاب‌خوانی در کشور را بسیار بالا و در رتبه اول تا دوم دانست و گفت: در استان اصفهان 292 باب کتابخانه وجود دارد که از این بین 112 باب به صورت مشارکتی، 176 باب به صورت نهادی و 4 باب نیز به صورت مستقل اداره می‌شوند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان در جایگاه نخست کتابخانه‌های نهادی کشور قرار دارد، عنوان کرد: بالغ‌ بر 3 میلیون و 200 هزار جلد کتاب در زیربنایی بالغ‌ بر 129 هزار متر مربع کتابخانه در استان اصفهان در اختیار بیش از 200 هزار عضو قرار دارد.

هلاکویی افزود: متأسفانه تنها 20 درصد مردم استان به فضای کتابخانه‌ای دسترسی دارند و باید در زمینه افزایش دسترسی مردم تلاش کنیم.

محسن گلابی، فرماندار شرضا دیگر سخنران این همایش، رونمایی از 50 اثر مکتوب نویسندگان شهرضایی را یک رویداد مهم در تاریخ شهرضا دانست و گفت: شهرضا از دیرباز مهد عالمان و فرهیختگان بزرگی بوده و این شهرستان مردان و زنان بزرگ را در عرصه‌های مختلف به کشور تحویل داده است.

وی با بیان اینکه امسال نخستین سال برگزاری جشنواره هفته فرهنگی شهرضا است، بیان کرد: با توجه به حجم بالای پیشینه فرهنگی و شمار زیاد فرهیختگانی که در شهرضا وجود داشته و دارند، این برنامه در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

در پایان این مراسم که معاون سیاسی استاندار، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی وجمعی ازفرهیختگان ، هنرمندان ومسئولان شهرستان شهرضا حضور داشتند از 50 اثر مکتوب از نویسندگان شهرضا رونمایی و از نویسندگان آن‌ها تجلیل شد.
بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما