اخبار برگزیده
دیدار با فرماندار شهرضا

دیدار با فرماندار شهرضا

دیدار با فرماندار شهرضا
1397/1/22 چهارشنبه فرماندار شهرستان شهرضا تاکید کرد؛ کتابخانه‌های عمومی مهمترین مرکز رفع نیاز‌های اطلاعاتی مردم فرماندار شهرضا در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با تاکید بر اهمیت نقش کتابخانه‌های عمومی گفت: کتابخانه‌ها باید مرجع رفع همه نیازهای اطلاعاتی جامعه باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با فرماندار شهرضا در حضور رحیم جافری؛ شهردار و فاطمه پورخاقان؛ رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در دفتر فرماندار برگزار شد.

علی اصغر رفیعی نژاد؛ فرماندار شهرضا در این دیدار اظهار داشت: زمانی که مردم پیگیری و توجه مسئولین امر به حوزه کتاب و کتابخوانی را درک کنند، اهمیت کار دوچندان می‌شود و رشد کیفی، توسعه و بروزرسانی کتابخانه‌های عمومی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مطالعه در فضای مجازی مطالب سطحی و کم عمق با مخاطب منتقل می‌کند گفت: باید مردم بویژه کودکان را به حضور در کتابخانه و مطالعه سوق دهیم.

رفیعی نژاد با بیان اینکه در کنار رشد کمی کتابخانه‌ها باید به فکر افزایش کیفیت نیز بود تصریح کرد:  وظیفه ما متولیان امر است تا مردم را تشویق به حضور در کتابخانه کنیم و فرماندار و شهرداری شهرضا در این مسیر آمادگی کامل دارد.

امیر هلاکویی نیز با اشاره به مشارکت خوب دستگاه‌های شهرستان شهرضا در حوزه کتابخوانی گفت: کتابخانه علامه طباطبایی شهرضا یکی از کتابخانه‌های برتر در سطح کشور است که در هفته کتاب سال گذشته مورد تقدیر قرار گرفت و امیدواریم با حمایت فرماندار چهار کتابخانه قصر چم، سروستان، خمینی آباد و منظریه بزودی آماده خدمت رسانی به مردم شهرستان شود.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا نیز در این دیدار به اشاره به فعالیت 4باب کتابخانه نهادی و 1باب کتابخانه مشارکتی در شهرستان گفت: 3 باب کتابخانه در محله‌های ‌سروستان و خمینی آباد و روستای قصر چم آماده بهره‌برداری است که امیدواریم با رفع موانع افتتاح شوند.

فاطمه پورخاقان افزود: کتابخانه منظریه هم 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به دنبال راه اندازی کتابخانه در روستای هونجان نیز هستیم.

وی با اشاره به همراهی خوب خیرین شهرستان گفت: سال گذشته با 6 میلیون تومان که توسط شخصی خیر اهدا شده بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی شهرضا بطور کامل تجهیز شد.

پورخاقان با بیان اینکه 7 هزار نفر عضو کتابخانه‌های شهرستان هستند و در سال گذشته 73 هزار جلد کتاب به امانت برده‌اند ادامه داد: برگزاری متوالی همایش فروغ صبح دانایی طی 2 سال و رونمایی از 90 عنوان کتاب نویسندگان شهرضایی و برگزاری 12 نشست کتاب‌خوان در سطح استانی از افتخارات شهرستان شهرضا است که امیدواریم امسال نیز تداوم داشته باشد.

بيشتر