اخبار برگزیده
نشست مشترک سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با شهرداران شهرستان لنجان

نشست مشترک سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با شهرداران شهرستان لنجان

نشست مشترک سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با شهرداران شهرستان لنجان
1396/11/7 شنبه با هدف تعامل و همکاری به شهرداری‌ها؛ نشست مشترک سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با شهرداران شهرستان لنجان تشکیل شد نشست مشترک سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با شهرداران شهرستان لنجان با هدف افزایش تعامل و همکاری‌های مشترک به ریاست سید محسن سجاد؛ فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، فرماندار لنجان در این نشست پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را پیشاپیش تبریک گفت و اظهار داشت: از جامعه‌ای که مطالعه در آن به حداقل برسد و فراموش شود باید ترسید و وظیفه ماست که برای این معضل چاره اندیشی کنیم.

محسن سجاد افزود: جامعه آگاه بخوبی می‌تواند مسایل گذشته و روز را تحلیل کند، تعامل نیز در این جامعه راحت‌تر است و تنها راه ساختن جامعه‌ای آگاه توجه به مطالعه و کارکرد کتابخانه‌های عمومی است.

وی با اشاره به تاثیر فضای مجازی در کاهش سرانه مطالعه گفت: همکاری و همدلی بین مجموعه کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها به رشد و توسعه فرهنگی می‌انجامد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان نیز ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه کتابخوانی اظهار داشت: ایجاد انگیزه برای مطالعه ، ایجاد دسترسی با احداث کتابخانه‌های عمومی استاندارد و ایجاد مهارت در زمینه مطالعه به ترتیب اقداماتی است که لازم است انجام گیرد.

وی با اشاره به رتبه خوب شهرستان لنجان در زمینه شاخص‌های کمی و کیفی کتابخانه‌ای در سطح استان و کشور گفت: این موفقیت‌ها با کمک و تلاش فرماندار به عنوان رییس انجمن و شهرداران به عنوان یکی از ارکان مهم انجمن کتابخانه‌های عمومی شکل گرفته ولی هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

هلاکویی تصریح کرد: امیدواریم با کمک، نظارت و مدیریت فرماندار محترم و شهرداران بتوانیم به نتایج خوبی در حوزه کتابخانه‌های عمومی برسیم که قطعا برکات آن برای مردم خواهد بود.
بيشتر