اخبار برگزیده
نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان

نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان

نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان

نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان
1397/2/18 سه‌شنبه نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزار شد نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی و روسای ادارات و کارشناسان ستادی در کتابخانه الغدیر خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی در این نشست کار در حوزه محتوایی و ترویج فرهنگ مطالعه را اولویت اصلی کتابخانه‌های عمومی در سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: برنامه‌ریزی حضور حداکثری همه اقشار مردم در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سرلوحه کار قرار دارد و قطعا با همت کتابداران این مهم امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات استانی در سال گذشته گفت: در 2 سال گذشته بیش از 2500 قلم تجهیزات برای کتابخانه‌های استان خریداری شده و از نظر تعمیر و تجهیز کتابخانه‌ها در وضعیت خوبی قرار داریم.

هلاکویی افزود: در خرید تجهیزات کتابخانه‌های عمومی، حمایت از کالای ایرانی را مدنظر قرارداده‌ایم و امیدواریم با پیگیری روسای شهرستان‌ها، امسال شاهد افتتاح حداقل 10 باب کتابخانه با پیشرفت حداقل 80 درصد در سطح استان باشیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: باید با پیگیری برنامه‌‌های فرهنگی و جنبی، برای پویایی و افزایش رونق کتابخانه‌ها تلاش کنیم.

وی در پایان با اشاره به کمبود منابع آبی در استان خواستار تلاش برای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب و صرفه جویی شد و افزود: نقش کتابخانه‌های عمومی و کارکرد آگاهی بخشی این مراکز در این راه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

در این نشست روسای ادارات حوزه امور کتابخانه‌ها، حراست و امور مالی نکات خود را در خصوص مسایل حوزه کاری بیان کردند و نیز روسای شهرستان‌ها نیز به بیان مسایل و ارائه راهکارهای ترویج فرهنگ مطالعه پرداختند.

گفتنی است نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، شنبه 15 اردیبهشت ماه به میزبانی شهرستان خمینی شهر و در سالن جلسات کتابخانه عمومی الغدیر این شهرستان برگزار شد.

بيشتر