اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهاننشست صبح‌گاه کتاب با موضوع «وحدت از دیدگاه تشیع» برگزار شد نشست صبح‌گاه کتاب با موضوع «وحدت از دیدگاه تشیع» با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدی مسایلی در کتابخانه ابن مسکویه اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، نشست «وحدت از دیدگاه تشیع»  دوشنبه 22 آذرماه با حضور مهدی مسائلی نویسنده کتاب‌های «پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت» و «لعن های نامقدس» در کتابخانه ابن مسکویه   برگزار شد.

حجت الاسلام مهدی مسائلی: ایده وحدت یک امر سیاسی صِرف نیست بلکه مشی ائمه اطهار بوده است. یکی از عوامل کشتار شیعیان در جهان اسلام، در این برهه از زمان، جدی نگرفتن موضوع وحدت، و توهین به عقاید دیگر مذاهب است.

وی اظهار داشت: کتاب «پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت» تحقیقی است مختصر با هدف نیل به این رسالت که نشان دهد مسئله وحدت، نه مسئله جهان امروز، بلکه دغدغه پیشوایان شیعه و امامان معصوم و در راس همه آنان امام علی‌(ع) بوده است و مشخص می‌سازد که انسجام امت از دستورات و تکالیف عظیم شرعی است که اهل بیت در تبیین و ترویج آن بسیار کوشیده‌اند.

مهدی مسائلی پس از بیان موجزی از کلیات در باب واژه وحدت و مقصود از آن، به انعکاس جلوه‌های وحدت در کلام و سیره پیشوایان پرداخت و در پایان به سوالات مطرح شده پاسخ گفت.

از مهدی مسایلی تا کنون کتابهای «عزاداری شعار حیات عاشورایی»، «فرهنگ اصطلاحات طلاب»، « قمه زنی سنت یا بدعت»، «لطیفه های اسلامی»، لعن های نامقدس» و «نهم ربیع جهالت ها خسارت ها» به چاپ رسیده است.
بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما