اخبار برگزیده
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان
1396/12/16 چهارشنبه در پیامی صورت گرفت؛ دعوت نماینده ولی فقیه در استان اصفهان برای حضور مردم و مسئولان در طرح کتابخانه گردی آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد؛ نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با صدور پیامی از عموم مردم و مسئولین برای مشارکت در طرح ملی «کتابخانه گردی» دعوت کرد.

ه گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در پیامی ضمن گرامیداشت روز ۱۷ اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی فرهنگ را محوری ترین برگ هویتی هر ملت دانست. متن پیام وی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال  امیر المومنین علی (ع): من تسلی بالکتب لم تفته سلوه

«هرکس که با کتابها آرامش یابد، راحتی و آسایش از او سلب نمی گردد»

از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی در آن جامعه است. فرهنگ، محوری‌ترین برگ هویتی یک ملت محسوب می‌شود و از مهمترین راه های توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه است. اسلام آغاز رسالت قرآنی‌اش را با قلم شروع می‌کند و ارزشی که قلم و تعلیم و تربیت در قرآن دارد بر کسی پوشیده نیست. میراث فرهنگی و تمدن اسلامی ما نیز مملو از مکتوبات بزرگانی است که افتخار جامعه هستند.

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حوزه  فرهنگ و کتاب وکتابخوانی، از ارگان های تاثیرگذار و فعال است که با بیش از ۳ هزار کتابخانه در سرتاسر کشور، سکاندار عرصه‌ ترویج مطالعه محسوب می‌شود.

ضمن تبریک روز ۱۷ اسفندماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به کتابداران و مسئولان این سازمان و تمامی دلسوزان عرصه‌ فرهنگ و دعوت از آحاد مردم ولایتمدار و بصیر استان به حضور در کتابخانه‌های عمومی در قالب طرح ملی «کتابخانه گردی»، تقارن آن با سالروز میلاد بزرگ بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) را ارج نهاده و امیدواریم با مساعی و همکاری همه سازمان ها و ارگان های استان بتوانیم بیش از پیش در سوق دادن جامعه به سوی کتابخوانی، همت و حرکت داشته باشیم.

بيشتر