اخبار برگزیده
مراسم معارفه سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان فریدونشهر

مراسم معارفه سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان فریدونشهر

مراسم معارفه سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان فریدونشهر
1396/11/7 شنبه با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان؛ مراسم معارفه سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان فریدونشهر برگزار شد در مراسمی با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، فرماندار و جمعی از اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی و کتابداران شهرستان فریدونشهر از زحمات شهناز میرزایی تقدیر و غلامرضا جعفری به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فریدونشهر معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، فرماندار فریدونشهر در این مراسم با اشاره به جایگاه نامناسب کتاب و کتابخوانی در سبد خانوار اظهار داشت: علاوه بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، فرهنگ ایرانیان بر پایه فرهنگ شفاهی بنا شده و بنابراین به مطالعه که روش قدیمی و علمی برای افزایش آگاهی است میل نداریم.

ناصر اسدی با بیان ویژگی‌های مطالعه کتاب گفت: مطالعه کتاب با بدست آوردن آگاهی از طریق شبکه‌های مجازی متفاوت است و باید با استفاده از روش‌های نوین، ابزارهای تشویقی و فرصت‌های مناسبتی در جهت ترویج کتاب، کتابخوانی و بهره‌مندی از کتابخانه‌های عمومی تلاش کنیم.

وی از زحمات سرکار خانم شهناز میرزایی تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد کتابخانه‌های در حال ساخت شهرستان بزودی تکیمل و آماده بهره‌بردای شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان نیز با اشاره به پیشینه مطالعه در فرهنگ دینی و ملی ایرانیان گفت: کتابخوانی به فرموده مقام معظم رهبری فریضه‌ای واجب است که همه ارکان اداره کتابخانه‌های عمومی باید در این راستا تلاش کنند.

امیر هلاکویی ضمن تقدیر از زحمات و اقدامات سرکار خانم میرزایی، پیگیری تکمیل کتابخانه وحدت آباد و فریدونشهر، برنامه‌ریزی بمنظور بهره‌مندی روستاها از کتابخانه، برپایی هدفمند نشست‌های کتاب‌خوان، پیگیری کتابخانه سیار و راه اندازی نمایشگاه‌های کتاب با همکاری ارشاد شهرستان را به سرپرست جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فریدونشهر متذکر شد.

غلامرضا جعفری نیز ضمن ابراز خوشحالی از خدمت به مردم در عرصه کتاب و کتابخوانی به برنامه‌های آتی اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری اتمام ساختمان کتابخانه‌های فریدونشهر و وحدت‌آباد، راه اندازی کتابخانه‌های روستایی باکمک بخشداران و دهیاران، تعامل و همکاری با موسسات فرهنگی، استفاده از ظرفیت و توان بالای شخصیت‌های علمی، فرهنگی و مذهبی شهرستان، تلاش در جهت افزایش اعضای کتابخانه‌های عمومی با ایجاد فضایی شاداب و پویا، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در سطوح مختلف و مسابقات کتابخوانی و نهادینه سازی فرهنگ اهدای کتاب از مهمترین برنامه های بنده در شهرستان فریدونشهر خواهد بود.

 

بيشتر