اخبار برگزیده
1

2
1396/11/7 شنبه در نشست سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با معاون فرهنگی شهردار مطرح شد؛ برگزاری رویدادهای فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی عامل پویایی و زمینه ساز توسعه فرهنگ مطالعه است امیر هلاکویی؛ سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با هدف بررسی مسایل کتابخانه‌های عمومی شهر اصفهان و هم افزایی در این خصوص با محمد عیدی؛ معاون و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی در این نشست با اشاره به قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی گفت: در حال حاضر از 300 باب کتابخانه عمومی در سطح استان در حال فعالیت هستند.

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های شهرداری اصفهان در زمینه اداره کتابخانه‌های عمومی و ترویج فرهنگ شهروندی اظهار داشت: هدف همه باید ارائه خدمات مطلوب به شهروندان باشد و این اداره کل آمادگی لازم جهت همکاری و تعامل به شهرداری جهت خدمت‌رسانی به مردم را دارد.

محمد عیدی نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه و ترویج امر مطالعه گفت: کتابخانه‌ها و فرهنگسرا‌ها مهمترین ابزار شهرداری جهت ترویج فرهنگ شهروندی هستند و نیاز به تعاریف و رویکردهای جدید در حوزه کتابخانه‌ها عمومی احساس می‌شود.

معاون و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به وضعیت نامطلوب سرانه مطالعه در کشور گفت: تشکیل اتاق فکر مابین کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و حوزه فرهنگی شهرداری اصفهان در جهت هم افزایی و استفاده از ظرفیت‌های مشترک مهمترین راه افزایش بهره‌وری وتغییر کارکرد کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه است.

بيشتر